A Rutgers Egyetemen végeztek kutatás szerint az egyik legbiztosabb tény a szerelemről, hogy különlegesnek tartjuk. Amikor szerelmesek vagyunk, úgy érezzük, a szerelmünk tárgya különlegesebb mindenki másnál. Ezt az érzetet az agy dopaminszintjének megemelkedése okozza. Ez a kémiai vegyület segíti a figyelem irányítását és a fókusz megtartását a mindennapokban is.
Aki valóban szerelmes, a másik ember pozitív tulajdonságait erősebben érzékeli, figyelmen kívül hagyja a rosszakat. Vagyis teljesen igaz az, hogy csak a jót látjuk a másikban. Ilyenkor kissé álmodozóvá válunk, amiről a dopaminon kívül a norepinefrin nevű vegyület tehet.
De az is egy biztos jel, hogy a szerelem nem csak jó dolog, hanem olykor rossz is, így lesz belőle egy érzelmi hullámvasút: hol fent, hol lent. Nem véletlenül mondják azt a tudósok, hogy a szerelem egyfajta függőség, mert a hatásai pont azok, sőt az elvonás is hasonlóan megváltoztatja az emberek szervezetét.
Szerelmesek szeretünk tervezgetni, sokkal nyitottabban vagyunk a jövőre, és pozitívabban állunk az új dolgokhoz. Ha szerelemesek leszünk, könnyen azon kaphatjuk magunkat, hogy átszervezzük a mindennapjainkat, átrendeződik életünk fontossági sorrendje, megváltozik az öltözködésünk, szokásaink és érdeklődésünk. Ez a hormonok játéka az agyunkkal, de lényegében teljesen normális dolog: szerelmesen pont ilyen érdekesen kell viselkedni.
Forrás: ridikul.hu